Jedovaté môže liečiť

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Virtuálna realita

Virtuálna sloboda, virtuálna diktatúra, virtuálne trhovisko citov, virtuálny cynizmus, virtuálna sila, virtuálna zraniteľnosť, virtuálne búšenie srdca, virtuálna mĺkva predsieň i komora, virtuálni alfa samci, virtuálne submisívne feminy, virtuálni jazdci, virtuálne kobyly, virtuálna predpojatosť, virtuálny nadhľad, virtuálne rozhovory, virtuálne mlčanie, virtuálne dary, virtuálne krádeže, virtuálna krása, virtuálna ohyzdnosť, virtuálne výkriky, virtuálne ticho, virtuálne slzy, virtuálne sucho, virtuálna fantázia, virtuálne kŕče, virtuálne nebo, virtuálne predpeklie, virtuálna blízkosť, virtuálna rezervovanosť, virtuálna zubatá, virtuálna perinbaba, virtuálne chtíče, virtuálny chlad.

Opozitá, ktoré tvoria jednotu? Sú to vôbec opozitá? Tvoria vôbec jednotu? Je virtuálny svet odrazom reality alebo je realita odrazom virtuálneho sveta? Existuje vôbec virtuálny svet? Nie je to iba kojenec toho reálneho? Môžeme vo virtuálne efektívnejšie klamať, milovať, nepochopiť sa a poihrať? Je naozaj „ireálna“ skutočnosť iba premárneným časom, agóniou, jadrom sklamania?

Bolí nás realita a my „zaslúžene“ hľadáme útočisko tu, namiesto osoby nám stačí tieň, namiesto zimy jeseň, namiesto leta jar, namiesto lásky manuál zaľúbených? Vieme, že ešte je priskoro na splašené húfy citov, no napriek tomu tie kŕdle kŕmime virtuálnym krmivom, virtuálnymi dotykmi a virtuálnym teplom.

Je naozaj každý z nás, ktorý to zažil, neschopný čohokoľvek vrúcneho vo svete tam za oknom, kde v „Devínskej“ strelec mieri na istotu a základné pravidlá života?

Nie je to všetko iba zbabelým šermovaním slov proti múru? Nie som ja iba ďalší plachý člen Vášho spoločenstva, ktorý sa potrebuje zamotať do siete dvoch svetov len preto, aby sa z toho už nikdy nevymotal? Nie sú ľudia činov príťažlivejší ako ľudia slov? Nie je virtuálny svet iba doprovod toho reálneho?

Jedno je isté, realita môže existovať bez virtuálnej podoby, no naopak to neplatí. Nesúdim, iba sa pýtam a dráždim zmysly. Chcem sa vŕtať v tom, čo mi dáva možnosť sebarealizácie.   


Virtuálna realita | stály odkaz

Komentáre

 1. spýtam sa i ja )
  Je virtuálna realita vôbec realitou? Je neskutočná, ak ju tvorí skutočné? Je vôbec možné, nazvať niečo ireálnym, ak to vstúpilo do reálneho už len tým, že nás to donútilo myslieť? Môže byť cit nereálny, ak je cítený?

  Virtuálne lásky plodia reálne šťastia i sklamania.
  Reálne lásky rovnako.

  Nevidím v tom rozdiel, ale ty mi isto budeš odporovať )
  publikované: 26.09.2010 15:18 | autor: surrnerealna (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. MUSÍM ODPOVEDAŤ)
  Odpoveď je jednoduchá, chcel som, aby sa čitateľ zamyslel, ty si sa krásne zamyslela, niet divu, že ťa MILUJEM)
  publikované: 26.09.2010 19:44 | autor: Blen (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Virtuál je ako hlboka studňa s priezračnou hladinou.
  Ukáže ti obraz najhlbšej lásky a najhlbšieho priateľstva, ale aj najhlbšej zrady a najhlbšieho sklamania.
  publikované: 26.09.2010 20:00 | autor: Anna Karenina (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. zaujimavy
  clanok...ps.ako moze jedovate liecit?
  publikované: 26.09.2010 23:51 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 5. Jednoducho,
  aj smrť môže vyliečiť.
  publikované: 27.09.2010 20:02 | autor: Bonnie (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. upozornenie
  nick bonnie uz je obsadeny,mam ho lognuty ja,treba si najst iny,inak to bude vypadat,ze si pisem sama so sebou a budem posobit este drbnutejsie nez posobim bez dopisovania si samej so sebou.a vobec,kto sa podpisal mojim nickom?je to omyl,nie umysel,vsak?:-)
  publikované: 28.09.2010 00:31 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 7. Isteže
  ľudia činov sú príťažlivejší, než ľudia slov. Slová môžu taaak namotávať lžami, až sa ti pred očami zatmie. Reklamy sú takmer výhradne o lžiach a zamlčaných pravdách, politika je takmer výhradne o zamlčaných pravdách a lžiach, všade plno slov.

  Slová, ktoré pustíš k sebe, si treba starrrostlivo vybrať. Takisto aj ľudí, ktorým veríš
  publikované: 28.09.2010 09:02 | autor: Bertranda (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. Slovo a čin
  na počiatku bolo slovo. A slovo sa telom stalo. Priniesol ľuďom Ježiš v prvom rade slovo alebo činy? Pravdivé slovo je vzácne najmenej takisto ako čin, milá B
  publikované: 29.09.2010 08:50 | autor: lorelei (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. lor,
  ak ta mila b som ja,tak dik za odpoved.suhlasim s tebou,akurat samu by ma asi nenapadlo to dat do tohto suvisu.

  vie mi este niekto objasnit toto,pls?:
  "aj smrť môže vyliečiť. "
  publikované: 29.09.2010 11:07 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 10. Bonnie
  to bolo na Bertrandu, že ľudia činov sú príťažlivejší než ľudia slov. Bacha s takými hláškami. Spisovatelia sú potom šuvix ?

  Niektorí tvrdia, že Ježiš konal zázraky najmä svojím Slovom. Jediný násilný čin - vyhnanie obchodníkov z chrámu - bol možno len metaforou, ktorú použil pri svojom rozprávaní,ale nikdy to neurobil. Čo možno prepisovatelia Písma vzali doslova.
  Ťažko povedať, či by reálne niekoho k niečomu nútil, trebárs k odchodu z chrámu. To nebol jeho štýl

  Bonnie, ty si v preklade Dobrúnik ?
  publikované: 29.09.2010 12:10 | autor: lorelei (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. do tohoto sa s dovolenim,zapojim
  "Pravdivé slovo je vzácne najmenej takisto ako čin" - s tymto som suhlasila v kontexte "že ľudia činov sú príťažlivejší než ľudia slov". ale s tymto "Bacha s takými hláškami. Spisovatelia sú potom šuvix ? " sa mi vidi,ze uz miesas hrusky s jablkami...

  lorel, definuj dobrunika,vobec netusim,ktora bije:-))
  publikované: 29.09.2010 12:32 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 12. No
  ale veď nie sú spisovatelia hlavne ľudia slov ? Teda keď apriori povieš činy sú príťažlivejšie, neznižuješ honor spisovateľa ?

  Dobrúnik je osobitná kategória. Ťažko definovateľná, ale inštinktívne rozpoznateľná
  publikované: 29.09.2010 13:19 | autor: lorelei (e-mail, web, neautorizovaný)
 13. no
  to hej,ale dostavame sa k tomu,ze to nejde porovnavat.ak to beries ako pracu,tak tazko mozes porovnat dielo basnika a dielo povedzme lekara,alebo spisovatela a trebars hasica.ak to beries ako slova pravdy+blabol,tak zas treba rozlisovat uroven literatury a tiez zaner...bez niektorych spisovatelov si neviem predstavit svet,bez niektorych uplne kludne...skoda lesov na nich
  publikované: 29.09.2010 13:45 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 14. ad dobrunik,
  ani google noc moc nehlasi,asi nema instinkt:-))
  publikované: 29.09.2010 13:46 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 15. Bonnie - Dobrúnik
  Moja dedukcia hovorí že Bon alebo Bonn (neviem presne) je po francúzsky dobrý/á/é tak Bonnie logicky v preklade Dobrúnik
  publikované: 29.09.2010 15:03 | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 16. He
  google zlyháva pri Dobrúnikovi :)
  pri Čučoriedôčke sa vidím tiež nijako neprekonáva

  No, virtuálna realita má aj biele miesta
  publikované: 29.09.2010 15:30 | autor: lorelei (e-mail, web, neautorizovaný)
 17. Virtuálna realita a blog
  Virtuálna realita je zaujímavý objekt. Možno sa dá zaľúbiť aj vo virtualite, ako píše sur.
  Otázkou je nakoľko je tento blog virtuálny. V skutočnosti virtuálny nie je. Sme tu konkrétni živí ľudia. Žiadni virtuálni ľudia. Niektorí sa poznajú aj osobne, či už ako reálni ľudia, iní cez hlas a fotografiu a ďalší iba cez slová.
  Funguje to tu tak, ako v reálnom svete, pretože sme reálni ľudia. Preto sa tu dokážeme zaľúbiť, nájsť priateľa, nepriateľa, závidieť si, mať sa rád, žiarliť, klamať, pózovať... prejaviť všetky city a ľudské vlastnosti. Veď sme ľudia.
  Kedy a pre koho odchádzame z anonymity našich nickov je len na nás. Impulz môže byť rôzny. Lorei má pravdu. Aj tu pre dvoch neznámych platí biblické na počiatku bolo slovo. Len cez slová sa začíname spoznávať a možno niektorí sa aj zaľúbia. Prečo nie? Ak nenastane čin a tí dvaja zaľúbení nevyjdú z anonymity, zostane len nanajvýš pri platonickej láske. Nikdy sa nedostanú do živej ,skutočnej lásky, so všetkým čo k tomu patrí. A v tom chápem Bertrandu, že ľudia činu sú príťažlivejší pre skutočnú lásku, najme tu na blogu, kde sme mnohí anonymní.
  publikované: 29.09.2010 15:38 | autor: Jan (e-mail, web, neautorizovaný)
 18. fiha,
  kam sme si az odskocili:-)
  a ja by som mohla byt aj mesto,iviak,podla tvojej dedukcie:-)))
  publikované: 29.09.2010 16:20 | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 19. Bonn
  Dobré mesto :D

  K téme:
  Virtuálna realita?... hmm to je asi na dlhšie, ale môj záver by bol asi taký, že ne bezhraničná, nekonečná a neskutočná... treba ju vyskúšať, ale nenechať sa ňou strhnúť. (niekedy dávno mi to niekto odtiaľto napísal takto "Sú to kamaráti, ktorých môžem kedykoľvek vypnúť")
  publikované: 29.09.2010 21:03 | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 20. Láska reálna, láska virtuálna, slová, slová, slová. Na blogoch je zvykom zahrávať sa s nimi,
  len tak, niečo napíšem, niečo poviem, snáď niekoho do tej siete zo slov chytí. Ale kým za slovom nie je konkrétny cit, alebo konkrétny čin, je to len o veľkom HOVNE, či už reálnom, alebo virtuálnom.
  publikované: 01.10.2010 22:46 | autor: Dream (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014